Mekanlar

Ana Bina

Geniş ve gün ışığı alan salon ve fuayeleri, sergi ve banket alanları ile her türlü etkinlik için misafirlerine özel kullanım imkanları sunmaktadır. Ana bina içerisinde bulunan Anadolu Oditoryum, bölünebilir toplantı salonları ve fuayeleri ile gelişmiş teknolojinin sağladığı kolaylıkları birleştirerek her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahiptir.

DETAYLARI

Rumeli Salonu

Rumeli Salonu, iki katta toplam 7000 m2’yi bulan çok amaçlı kullanım alanıyla İstanbul Lütfi Kırdar’ın toplam kapasitesine büyük bir katkı sağlamış, aynı zamanda da İstanbul’a merkezi bir lokasyon da bu denli büyük bir etkinlik alanı kazandırmıştır. Kendi ayrı girişi olan Rumeli Salonu tek başına kullanılabileceği gibi ikinci bir girişle bağlandığı Ana Bina’yla birlikte de kullanılmaktadır.

DETAYLARI

Anadolu Oditoryum

Ana binanın merkezinde yer alan Anadolu Oditoryum’a binanın üç farklı katından 12 ayrı giriş kapısı bulunmaktadır. Salon iki balkon, alt ve üst parter olmak üzere 1900 kişilik oturma düzenine sahiptir. Sahne arkası, kulis odaları ve acil çıkış kapıları ile ihtiyaca göre düzenlenmiş bir yapısı bulunmaktadır.

Anadolu oditoryum Salonu; 32 dilde çeviri yapılabilecek simultane kabini, orkestra çukuru, siyah perde, dolby digital surround gibi gelişmiş teknolojik ekipman ve aydınlatma sistemleri ile Türkiye’de gerçekleştirilecek her türlü sahne etkinliği için öncelikle tercih edilecek bir salondur. Ayrıca gelişmiş sahne ve salon akustik teknikleri ile, uluslararası kongre merkezleri içerisinde özel bir yere sahiptir.

Konserlerden film galalarına, müzikallerden resitallere dünya liderlerini buluşturabilecek sahne ve oditoryum sistemi, çok geniş ve farklı etkinlikler yelpazesi için kullanılmaktadır.

Yoğun katılımlı eğitim, toplantı ve workshop’lar için ideal bir salon olmakla beraber, talep doğrultusunda özel olarak tasarlanmış masalar ile sınıf düzenine geçilebilmektedir.

DETAYLARI