Rumeli Salonu

Rumeli Salonu, iki katta toplam 7000 m2’yi bulan çok amaçlı kullanım alanıyla İstanbul Lütfi Kırdar’ın toplam kapasitesine büyük bir katkı sağlamış, aynı zamanda da İstanbul’a merkezi bir lokasyon da bu denli büyük bir etkinlik alanı kazandırmıştır. Kendi ayrı girişi olan Rumeli Salonu tek başına kullanılabileceği gibi ikinci bir girişle bağlandığı Ana Bina’yla birlikte de kullanılmaktadır.

Rumeli Üst Kat

Rumeli üst kat salonu yüksek sayıda katılımlı toplantılar, zirveler, düğün, gala, fuar ve sergi alanı olarak kullanımında, sağladığı yüksek tavanlı iç alanı, kolonsuz yapısı, kolay giriş ve doğal aydınlatması ile eşsiz bir etkinlik mekanıdır. Salon çeşitli etkinlikler için ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik donanıma sahiptir. Rumeli üst kat; balo salonu düzeninde kolonsuz A,B,C,D olarak dörde bölünebilir ve toplamda 4000 m2’lik alanı ile dev ziyafetlere ev sahipliği yapabilmektedir.

İdeal bir sahne arkası alanı, kulis odaları, çeviri odaları ve küçük toplantı odalarıyla bağımsız bir etkinlik mekanıdır.

Rumeli Alt Kat

Rumeli alt kat salonu, üst kat ile beraber kullanılabileceği gibi tek başına da toplantı, ziyafet, sergi veya fuar alanı olarak da kullanılmaktadır.

Hareketli paravanlarla kendi salonlarınızı kendinizin yaratabileceği, misafirler ve organizatörler için farklı girişleri bulunan ve salon içindeki sütunların doğal ayrıştırıcı özelliği olan benzersiz bir mekandır.

Rumeli alt katın, misafirler ve organizatörlerin kullanabileceği kendi ayrı girişinin olması, 13 salona kadar bölünebilmesi ve salon içindeki sütunların sergi alanları için doğal ayrıştırıcı işlev görmesi gibi avantajları da bulunmaktadır.

Hisar Salonu

Hisar Salonu 260 m2’lik kullanım alanına sahiptir. Gün ışığı alan ve engelli erişimi bulunan Hisar Salonu, otomatik panjurları sayesinde Rumeli Salonu’nu görme imkânı sağlayarak, tüm etkinliklerinizde alternatif mekân olarak kullanılmaktadır.

Ayrı girişi ve bahçe manzarası bulunan bu salonda özel toplantılar, eğitimler ve ürün lansmanları  gerçekleştirilmektedir.

Haliç Salonu

Yere kadar uzanan camları sayesinde gün ışığı alan, Açık Hava Tiyatrosu üzerinden Boğaz manzarasını kucaklayan Haliç Salonu; verimli toplantılarınız ve davetleriniz için vazgeçilmez bir mekandır.

Galata Salonu

Çeşitli oturma düzenlerinde kullanılabilen Galata Salon; basın toplantıları, sunumlar ve eğitimler için ideal bir mekandır.