Mekanlar

Ana Bina

En küçüğü 4, en büyüğü 2000 kişi kapasitesine ulaşan salonların 19 tanesi Ana Bina’da bulunmaktadır. Fuayeleri ve çok amaçlı toplantı salonları, hayal edilebilecek büyük ya da küçük her tür etkinlik için sınırsız kombinasyonlarla kullanılmaktadır. Binada bulunun salonlara, asansörler, merdivenler, engelli girişleri ve kolaylaştırıcı yönlendirmeler sayesinde rahatça erişilmektedir.

Ana Bina içerisinde yer alan salonlarda görsel, işitsel tüm ihtiyacı karşılayacak ileri teknolojiye sahip teknik donanım sağlanmaktadır. Buna ek olarak İstanbul’un en gözde Türk Mutfağı’na sahip olan a la carte restoranı Boğaziçi Borsa Restoran, Ana Bina’da bulunmaktadır.

Detay

Rumeli Salonu

Rumeli Salonu, iki katta toplam 7000 m2’ yi bulan çok amaçlı kullanım alanıyla İstanbul Lütfi Kırdar’ın toplam kapasitesine büyük bir katkı sağlamış, aynı zamanda da İstanbul’a merkezi bir lokasyon da bu denli büyük bir etkinlik alanı kazandırmıştır. Kendi ayrı girişi olan Rumeli Salonu tek başına kullanılabileceği gibi ikinci bir girişle bağlandığı Ana Bina’yla birlikte de kullanılmaktadır.

Detay

Maçka Teras

Nefes kesen Boğaz manzarası, benzersiz peyzaj mimarisi ile 2500 m2‘lik alanında 5.000 kişi ağırlanmaktadır. Kongre Vadisi’nde bu büyüklükte bulunan ve boğaz manzaralı tek açık alan olan Maçka Teras,  2500m2’ye kadar çadır ile de kapatılabilmektedir. Açık hava etkinlikleri, gala yemekleri, lansman, seramoniler, konser ve düğün gibi çeşitli organizasyonlar için ideal bir alandır.

Detay