Hakkımızda

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

“1988-1996 yılları arasında spor ve sergi alanı olarak hizmet veren İstanbul Lütfi Kırdar Spor ve Sergi Sarayı, 1996 yılında Birleşmiş Milletler’in İstanbul’da Habitat II Zirvesi’ni düzenleme kararı almasıyla uluslararası bir kongre merkezine dönüşerek İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı adını aldı ve turizm sektörüne hizmet vermeye başladı.

Kültür, sanat ve iş dünyasının buluşma noktası olan Kongre Vadisi’nde konumlanan İstanbul Lütfi Kırdar, etkinlikleriniz için mükemmel bir mekan sunmaktadır. Ana Bina ve Rumeli Salonu, teknik altyapısı ve yiyecek ile içecek servisiyle uluslararası kongrelerden fuarlar ve sergilere, kokteyllerden gala yemeklerine, film galalarından kültür ve sanat etkinliklerine kadar birçok türde etkinliğe ev sahipliği yapabilecek kapasitededir. İstanbul Lütfi Kırdar, uluslararası düzeydeki hizmet anlayışını ve deneyimini kullanarak mekanı benzersiz kılar.

İstanbul’da bulunduğunuz yer ve ulaşım kolaylıklarından ne ölçüde yararlanabildiğiniz büyük önem taşımaktadır. İstanbul Lütfi Kırdar’a yürüyüş mesafesinde birçok dört ve beş yıldızlı otel bulunmaktadır. Bu bağlamda, İstanbul Lütfi Kırdar’ın şehrin önemli turistik bölgelerine ve tarihi yapılarına kısa sürede ulaşım imkanı sunması, tarihi dokuyu en iyi şekilde deneyimlemenize olanak tanır.”